Odkryj Centrum Logistyki w Sosnowcu

W ostatnich latach Sosnowiec stał się magnesem na inwestorów i deweloperów. Zaowocowało to powstaniem nowoczesnych parków magazynowych i centrów dystrybucyjnych, oferujących zaawansowane usługi logistyczne. Dodatkowo rozwój miasta jako centrum logistycznego jest wspierany przez lokalne władze oraz inicjatywy regionalne, mające na celu dalsze ulepszanie infrastruktury i dostępności regionu.

Panattoni Park Sosnowiec – 4 wyjątkowe kompleksy logistyczne

Panattoni to jeden z największych deweloperów nieruchomości przemysłowych w Europie. Europejski lider nieruchomości jest uznawany za firmę odpowiedzialną społecznie ze względu na jej zaangażowanie w zielone budownictwo, wspieranie lokalnych społeczności oraz współpracę z organizacjami pozarządowymi. Dodatkowo Firma skupia się na realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, koncentrując się na takich obszarach jak czysta woda, energia, innowacyjność i infrastruktura, odpowiedzialna konsumpcja i produkcja, działania na rzecz klimatu oraz przywracanie bioróżnorodności. Panattoni promuje również równość szans i różnorodność, inwestuje w well-being i work-life balance swojego zespołu, oraz wspiera lokalne organizacje charytatywne.

Pierwszy park magazynowy Panattoni w Sosnowcu powstał w 2014 roku i cały czas dynamicznie się rozwija, przyciągając największe firmy logistyczne do tego regionu Polski. Obecnie, w Sosnowcu działają cztery parki magazynowe:

  • Panattoni Park Sosnowiec I, ul. Innowacyjna 8,
  • Panattoni Park Sosnowiec II, ul. Inwestycyjna 6,
  • Panattoni Park Sosnowiec III, ul. Inwestycyjna 15,
  • Panattoni Park Sosnowiec IV, ul. Inwestycyjna 7.

Dodatkowo wszystkie oferują nowoczesne powierzchnie logistyczne dostosowane do potrzeb klientów. Najemcy mają możliwość aranżacji magazynów pod chłodnie czy przechowywanie towarów niebezpiecznych typu ADR.

Amazon, czyli gigant logistyki w Sosnowcu

Amazon, powszechnie znany jako sklep internetowy, to również jedna z największych firm logistycznych na świecie. Amerykański gigant może się pochwalić aż 185 centrami logistycznymi na całym świecie (w tym nieco ponad 100 w samych Stanach Zjednoczonych) oraz 220 000 permanentnymi pracownikami w Europie. Firma stara się działać odpowiedzialnie społecznie, dlatego zdeklarowała się do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto nie później niż w 2040 roku.

Amazon od początku swojej działalności w Polsce w 2014 roku wybudował już łącznie 10 nowoczesnych centrów logistycznych. Pierwszy magazyn w Sosnowcu otworzył się w 2018 roku. Obecnie działają tutaj już dwa budynki – jeden o powierzchni 11 tys. m2 oraz drugi o powierzchni 105 tys. m2.

Dodatkowo Amazon Fulfillment Center Polska otrzymał certyfikat Top Employer Polska 2023. Jest to jedna z najbardziej cenionych nagród na świecie, której celem jest wyróżnienie solidnych pracodawców. Co więcej, firma inwestuje również w najnowocześniejsze rozwiązania, takie jak np. Amazon Robotics, czyli roboty wspierające pracę magazynierów.

Mainfreight – nowy gracz w Zagłębiu Dąbrowskim

Firma Mainfreight to nowozelandzki dostawca usług logistycznych, który swoją działalność rozpoczął w 1978 roku w Auckland. Od 1996 roku, firma działa globalnie i posiada swoje oddziały w Australii, Nowej Zelandii, obu Amerykach i Europie (w tym od 2004 roku w Polsce).

Niedawno, ponieważ w marcu 2023 roku, firma podpisała umowę na wynajem blisko 2540 m2 powierzchni (zarówno magazynowej, jak i biurowej) w Panattoni Park Sosnowiec III. To doskonała wiadomość zarówno dla okolicznych mieszkańców, jak i wszystkich specjalistów świadczących usługi budowlane, spawalnicze, montażowe, czy elektryczne.

Nie tylko Amazon i Mainfreight

Oprócz takich gigantów jak Amazon czy Mainfreight, coraz więcej firm decyduje się na budowę lub wynajem powierzchni magazynowej w Sosnowcu. Należą do nich m.in. 7R Solution oraz Raben Logistics Polska.

7R Solution oferuje nowoczesne rozwiązania w zakresie logistyki magazynowej. Ich centrum logistyczne, znane jako 7R Park Sosnowiec, to kompleks trzech obiektów klasy A, zlokalizowanych blisko autostrady A4 i drogi ekspresowej S1. Firma specjalizuje się w składowaniu i magazynowaniu towarów, kompletowaniu wysyłek i zarządzaniu zwrotami. Firma oferuje także ubezpieczenie towaru i co-packing. Dodatkowo ich obiekty są wyposażone w nowoczesne rozwiązania ekologiczne.

Natomiast Raben Group, również obecna w Sosnowcu, oferuje kompleksowe rozwiązania logistyczne i stanowi ważne ogniwo europejskiej sieci dystrybucji. Firma dysponuje dużą powierzchnią magazynową, w tym magazynem wysokiego składu i przeładunkowym. Raben Group zajmuje się nie tylko składowaniem produktów, ale również ich zabezpieczeniem, przygotowaniem do wysyłki oraz dystrybucją zarówno w kraju, jak i zagranicą.

Eurohotel Sosnowiec – dosknały wybór dla podróżujących służbowo

Natomiast my, zapraszamy do Eurohotelu w Sosnowcu, który oferuje atrakcyjne ceny, dogodną lokalizację oraz komfortowe pokoje, w sam raz dla podróżujących służbowo. To zaledwie:

  • 9 minut samochodem od Panattoni Park Sosnowiec I (7,3 km),
  • 9 minut samochodem od Amazon (7,4 km),
  • 4 minuty samochodem od Mainfreight Polska (2,3 km).

17 stycznia, 2024